Різновид дорогоцінного каміння

Різновид дорогоцінного каміння

Яка перша асоціація виникає у вас, коли мова заходить про дорогоцінне каміння? Напевно, це кристальні самоцвіти, яких заведено вважати кращими друзями дівчат. І дійсно, діаманти — найпопулярніший вид дорогоцінного каміння, який широко використовується в ювелірній справі, а також часто виступає в ролі банківського активу. Але насправді це лише верхівка айсберга, адже список цінних мінералів налічує понад 50 позицій.

Що таке дорогоцінний камінь? Як правило, це досить рідкісний сяючий мінерал або кристал. Більш того, багато самоцвітів мають свою унікальну історію, яка часто підвищує вартість каменю в десятки (а іноді і тисячі) разів.

Для зручності всі камені умовно діляться на три групи:

  • дорогоцінні (або самоцвіти) — алмаз, рубін, сапфір, олександрит, смарагд;
  • напівкоштовні — аметист, аквамарин, гранат, гірський кришталь, топаз, авантюрин, агат, кварц, цитрин, хризоліт, опал;
  • виробні — яшми, мармуровий онікс, обсидіан, кольоровий мармур, джеспіліт, скам'яніле дерево та інші камені, що використовуються для вставок у прикраси.

Вага каменю завжди вимірюється у каратах (1 карат дорівнює 0,2 г). Крім того, в ювелірній справі існує близько 2-х десятків спосіб обробки каменів, що робить їх більш привабливими. Вважається, що ідеальний самоцвіт — це кришталевий алмаз круглої форми, що має 71 грань. На такому камені промені світла грають неймовірними фарбами, які заворожують погляд.

Що впливає на вартість дорогоцінного каменю?

Варто відзначити, що провідні виробники прикрас і ювелірних виробів використовують виключно сертифіковані камені (що мають сертифікат про справжність). При оцінці самоцвітів ювеліри враховують його:

  • колір і чистоту (прозорість, відсутність вкраплень);
  • рідкість і довговічність;
  • блиск і світлозаломлення;
  • якість і тип огранки;
  • розмір і вагу.

Чи приймають коштовне каміння в мережі «Скарбниця»

Так, в наших відділеннях можна здати дорогоцінні камені під заставу після безкоштовної оцінки від експерта. Для цього достатньо прийти в будь-який ломбард мережі з каменем і паспортом.

Поширити: fbtwittertelegramviber
hotline
Цілодобова гаряча лінія

Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні в межах України

Мінімальний термін кредитування при заставі золота: 63 дні (при цьому є дострокове погашення з 1-го дня з платою за фактичну кількість днів використання). Максимальний термін кредитування при заставі золота не обмежений, у разі своєчасного погашення та продовження договору (у випадку перезастави та укладання нового договору). Максимальна річна ставка при заставі золота: 438%, що становить 1,2% на день. Приклад розрахунку: при сумі кредиту 1000 грн, плата за користування кредитом 1,2% на день, що складає 12 грн. Клієнт має право продовжити термін кредиту, сплативши при цьому всю суму відсотків за фактичні дні користування кредитом. Для терміну в 63 дні клієнту необхідно буде заплатити за користування 756 грн. Додаткові відсотки, у разі своєчасного погашення та пролонгації, не стягуються. У розрахунок вартості послуги податки не включено. Послуги надаються в мережою ломбардів «Скарбниця ТМ» — всі юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, що надають ломбардні послуги з використанням знаків для товарів та послуг «Скарбниця ТМ».