Як перевірити золото?

Як перевірити золото?

Існують десятки способів перевірити золото на справжність. Наприклад, часто рекомендують «спробувати» виріб на зуб, оскільки золото — м'який метал. Ми ж ставимося до такого варіанту дуже скептично, тому зібрали для вас 6 простих (і головне безпечних) способів перевірки золота в домашніх умовах.

Проба

Будь-який дорогоцінний метал має пробу — спеціальне клеймо з тризначним числом. Проба вказує на кількісний вміст цього самого металу в сплаві, з якого зроблений конкретний виріб або прикраса. І саме проба — перше, на що рекомендують звернути увагу під час перевірки золота на справжність. Звертайте також увагу на чіткість цифр, вони повинні без проблем читатися і не бути змазаними.

Так, наприклад, на ювелірних прикрасах найчастіше можна побачити такі проби: 373, 583, 585, 750, 958. До речі, 585 проба золота є найпоширенішою в Україні та країнах СНД.

Запах

Одна з характерних особливостей золота — повна відсутність запаху. Візьміть золоту прикрасу і понюхайте її, вона не повинна мати абсолютно ніякого аромату. Для зручності можна порівняти зі сріблом, що має характерний запах металу, який складно переплутати будь з чим.

Магніт

Звичайно, не завжди магніт є під рукою, але, якщо так трапилося — перевірте золото з його допомогою. Зробити це дуже просто: візьміть виріб і прикладіть до магніту. Якщо золото міцно «прилипло» — ви тримаєте в руках підробку, оскільки справжнє золото не вступає в реакцію з магнітом.

Йод або оцет

Ще один популярний спосіб перевірити золото — капнути на нього трохи йоду. Річ у тому, що справжнє золото миттєво вступить в реакцію і ви побачите темну пляму. Очистити виріб після такої перевірки можна за допомогою "Coca-Cola", опустивши його в напій на 30 хвилин.

А якщо немає йоду — проведіть схожу перевірку за допомогою звичайного оцту. Для цього достатньо 2-3 хвилини потримати золото в склянці з оцтом. Пам'ятайте, що справжнє золото не боїться подібних перевірок, а підробка (або неякісний сплав) швидко вступить в реакцію і потемніє.

Зверніться до фахівця мережі «Скарбниця»

У наших ломбардах працюють досвідчені експерти з ювелірних виробів, які з радістю допоможуть вам перевірити золото на справжність. Також нагадуємо, що у всіх відділеннях «Скарбниця» можна отримати безкоштовну оцінку предмета застави від компетентних фахівців та оформити швидкий кредит. Вся необхідна інформація про послуги мережі доступна на нашому сайті або на гарячій лінії (0 800 500 555).

Поширити: fbtwittertelegramviber
hotline
Цілодобова гаряча лінія

Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні в межах України

Мінімальний термін кредитування при заставі золота: 63 дні (при цьому є дострокове погашення з 1-го дня з платою за фактичну кількість днів використання). Максимальний термін кредитування при заставі золота не обмежений, у разі своєчасного погашення та продовження договору (у випадку перезастави та укладання нового договору). Максимальна річна ставка при заставі золота: 438%, що становить 1,2% на день. Приклад розрахунку: при сумі кредиту 1000 грн, плата за користування кредитом 1,2% на день, що складає 12 грн. Клієнт має право продовжити термін кредиту, сплативши при цьому всю суму відсотків за фактичні дні користування кредитом. Для терміну в 63 дні клієнту необхідно буде заплатити за користування 756 грн. Додаткові відсотки, у разі своєчасного погашення та пролонгації, не стягуються. У розрахунок вартості послуги податки не включено. Послуги надаються в мережою ломбардів «Скарбниця ТМ» — всі юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, що надають ломбардні послуги з використанням знаків для товарів та послуг «Скарбниця ТМ».