Як перевірити срібло?

Як перевірити срібло?

Минулого разу ми розповіли вам про популярні способи перевірки золота в домашніх умовах. Тема дорогоцінних металів завжди залишається популярною, адже це надійний актив, який завжди можна вигідно продати. Тому сьогодні мова піде про те, як перевірити срібло на справжність.

Срібло — другий за популярністю дорогоцінний метал, що застосовується в різних сферах. Крім ювелірних прикрас великою популярністю користуються столові приладдя зі срібла (які, до речі, часто виступають в ролі сімейної реліквії). Також срібло використовується для виготовлення колекційних монет і цінних предметів інтер'єру (антикваріату). Крім того, в порівнянні з золотом — срібло значно дешевше в ціні, що робить його більш доступним для споживачів. Наприклад, масивне срібне кільце, як правило, обійдеться в 700-1000 грн (в залежності від проби та місця продажу). Якщо ж мова заходить про золото — за аналогічну прикрасу доведеться віддати от 3000 грн і вище.

Проба

Це найпростіший і надійний спосіб дізнатися чи справжнє срібло у вас в руках. Річ у тому, що будь-який виріб зі срібла (наприклад, монета, кільце або столова виделка) має спеціальне клеймо, що свідчить про якість сплаву. Як правило, проба знаходиться на внутрішній стороні виробу та легко читається через збільшувальне скло. На ювелірних прикрасах найчастіше можна побачити такі проби: 750, 800, 875, 916, 925, 960.

Оцет, йод

Візьміть звичайний йод і капніть його на срібний виріб. Якщо через декілька хвилин на ньому з'являється світлий наліт — ви тримаєте в руках підробку. Немає йоду? Візьміть звичайний оцет, що напевно знайдеться на кухні. Досить помістити виріб зі срібла в склянку з оцтом на 2-3 хвилини. Справжнє срібло не вступає реакцію, тому якщо помітні хоча б мінімальні зміни — виріб фальшивий.

Теплопровідність

Срібло відмінно проводить тепло і ця якість часто допомагає перевірити метал на справжність. Візьміть срібний виріб і затисніть його в кулаці на декілька хвилин. Справжнє срібло швидко нагріється до температури вашого тіла, а фальшивка лишиться прохолодною. Ще один популярний спосіб — опустити срібло в окріп, але не рекомендуємо перевіряти так прикраси з коштовним камінням.

Ну і звичайно, ви завжди можете звернутися за допомогою до фахівця мережі «Скарбниця». До речі, в наших ломбардах можна отримати швидкий кредит під заставу срібла, а оцінка виробу проводиться безкоштовно.

Поширити: fbtwittertelegramviber
hotline
Цілодобова гаряча лінія

Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні в межах України

Мінімальний термін кредитування при заставі золота: 63 дні (при цьому є дострокове погашення з 1-го дня з платою за фактичну кількість днів використання). Максимальний термін кредитування при заставі золота не обмежений, у разі своєчасного погашення та продовження договору (у випадку перезастави та укладання нового договору). Максимальна річна ставка при заставі золота: 438%, що становить 1,2% на день. Приклад розрахунку: при сумі кредиту 1000 грн, плата за користування кредитом 1,2% на день, що складає 12 грн. Клієнт має право продовжити термін кредиту, сплативши при цьому всю суму відсотків за фактичні дні користування кредитом. Для терміну в 63 дні клієнту необхідно буде заплатити за користування 756 грн. Додаткові відсотки, у разі своєчасного погашення та пролонгації, не стягуються. У розрахунок вартості послуги податки не включено. Послуги надаються в мережою ломбардів «Скарбниця ТМ» — всі юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, що надають ломбардні послуги з використанням знаків для товарів та послуг «Скарбниця ТМ».