Як грамотно користуватись послугами ломбарду

Як грамотно користуватись послугами ломбарду

Як грамотно користуватись послугами ломбарду і не потрапити в боргову яму

Послугами ломбардів частіше користуються люди, які опинилися в складній фінансовій ситуації. Застава цінних речей під відсотки здається швидким і безпечним способом отримати необхідні гроші. Однак нерідко люди неправильно оцінюють свої фінансові можливості і стикаються з труднощами під час виплат.

Як же уникнути подібного і грамотно використовувати послуги ломбарду? Відповідь криється в ретельному вивченні умов, реалістичній оцінці вартості застави та продуманому фінансовому плануванні. 

Основні причини виникнення боргової ями

Потрапляння в боргову яму при використанні послуг ломбарду найчастіше відбувається через цілу низку чинників. 

Ось основні з них:

 • Завищені очікування щодо виручки від закладеної речі;
 • Прострочення по виплатах відсотків і штрафи;
 • Оформлення відразу декількох кредитів у різних ломбардах, банках, МФО.

Нерідко клієнти переоцінюють вартість своїх коштовностей або антикваріату, розраховуючи отримати під заставу велику суму. Розчарування від невеликої суми може підштовхнути до прострочень платежів, за якими підуть штрафи і стрімке зростання боргу.

Крім цього часто в ломбард звертаються вже з наявним кредитом від банку або МФО. У такому разі погашати одразу кілька заборгованостей часто важко, і графік оплат порушується скрізь.

Як правильно оцінити вартість застави

Перед тим як відвідувати ломбард бажано зробити попередню оцінку заставного предмета. Є кілька способів:

 1. Скористатися онлайн-калькулятором на сайті «Скарбниця».
 2. Знайти подібний предмет на сайтах б/в оголошень на кшталт Allmart.
 3. Попередньо проконсультуватися з менеджером ломбарду.

Наприклад, ви хочете закласти смартфон iPhone 12 на 256 Гб. Його вартість на сайтах оголошень становить від 13 до 18 тисяч гривень. У такому разі менеджер ломбарду може назвати суму середню від цього або трохи нижчу, залежно від стану. 

Таким чином ви розумітимете, скільки зможете отримати приблизно грошей у борг. Але більш точно експерт скаже вже після огляду застави.

Вивчаємо умови договору

Уважне вивчення договору з ломбардом — обов'язкова умова для безпечного використання його послуг. 

Під час його укладення слід звернути увагу на такі пункти:

 • Розмір процентної ставки та порядок її зміни;
 • Штрафні санкції за прострочення платежів та їхні розміри;
 • Терміни дії договору та умови продовження/розірвання;
 • Можливість дострокового викупу і пов'язані з цим комісії;
 • Права та обов'язки сторін.

При укладенні договору з ломбардом «Скарбниця» в документі вказані всі нюанси і умови, без прихованих платежів. Обов'язково перечитайте документ і уточніть у менеджера способи оплати, терміни і тариф. Це допоможе уникнути сюрпризів надалі. 

Сплануйте сімейний бюджет

Борг у ломбарді завжди береться на невеликий термін від кількох днів до кількох місяців. Тому важливо врахувати регулярні платежі в сімейний бюджет на цей період. Переконайтеся, що ви зможете повернути заборгованість і викупити заставу назад. Найкраще, якщо щомісячний платіж не перевищуватиме 10-15% від вашої зарплати або іншого доходу. В іншому разі погасити борг може бути важко. 

Довіртеся професіоналам

Брати позику в ломбарді завжди легко, якщо йдеться про «Скарбниця». У нашій компанії працюють справжні професіонали і досвідчені оцінювачі. За лічені хвилини в будь-якому відділенні ви зможете оформити позику, отримати докладне роз'яснення про тарифи, способи оплати. Крім цього, ви можете скористатися корисними послугами на кшталт мобільного ломбарду. 


Користуйтеся цими порадами, і нехай ваші взаємини з ломбардом будуть максимально вигідними і чесними.

Поширити: fbtwittertelegramviber
phone
З 8:00 до 21:00
Мінімальний термін кредитування: 63 дні (однак, позичальник має право на дострокове погашення кредиту в будь-який момент за умови сплати процентів за фактичний період користування кредитом, при цьому мінімальним строком користування є 1 (один) календарний). Максимальный термін кредитування не обмежений, у разі своєчасного подовження договору шляхом сплати відсотків за відповідний термін користування кредитом. Максимальна річна ставка при заставі золота: 438%, що становить 1,3% в день, приклад розрахунку: при сумі кредиту 1000 грн., плата за користування кредитом - 1,3% на день, що складає 13 грн., за період користування 63 календарні дні Позичальнику необхідно буде заплатити суму у розмірі 819 грн.
Послуги надаються в мережі ломбардів «Скарбниця ТМ» — всі юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, що надають ломбардні послуги з використанням знаків для товарів та послуг «Скарбниця ТМ». Політика конфіденційності.