Як захистити свої заощадження від інфляції та курсових коливань?

Як захистити свої заощадження від інфляції та курсових коливань?

На початку 2024 року гривня почала стрімко дешевшати на внутрішньому валютному ринку. Відповідно, вартість долара та євро в банках та обмінниках різко зросла. Це пов'язано з кількома факторами. Серед них сезонні коливання і новорічний попит на валюту, а також майбутні економічні ризики через нестачу міжнародної фінансової допомоги. 

У бюджеті України курс національної валюти на цей рік зафіксовано на позначці близько 40,5 гривень за 1 долар США. Тож попереду нас може очікувати ще не одна хвиля здешевлення гривні.

Нижче ми зібрали кілька рекомендацій, які допоможуть захистити заощадження від усіх валютних ризиків та інфляції.

1. Диверсифікація

Простими словами, всі заощадження потрібно перевести в різні активи, які менш схильні до цінових коливань. Серед них американський долар, євро, а також дорогоцінні метали (золото і срібло). Наприклад, ви можете 50% заощаджень перевести в долар США, ще 30% в євро, а решту 20% інвестувати в золоті злитки або прикраси. 

2. Депозити

На поточний момент в Україні ключова ставка становить 22% (на січень 2023 року). Завдяки цьому прибутковість депозитів становить від 12% до 15% річних у банках. Цього достатньо, щоб компенсувати споживчу інфляцію протягом року. Тож частину заощаджень або доходу в гривні можна переказувати на депозити, що поповнюються, у надійних державних або приватних банках. Таким чином, ваші гривні не знецінюватимуться. 

Безвідсоткові розстрочки

Ще один спосіб зберегти активи — скористатися безвідсотковими розстрочками на купівлю товарів, вартість яких залежить від долара США. Це побутова техніка, ювелірні прикраси, всілякі гаджети, меблі, будівельні матеріали. Більшість банків надає таку розстрочку до 12 місяців без переплат за наявності кредитного ліміту. 

Купивши сьогодні що-небудь із переліку вище за фіксованою ціною в гривні, ви не переплатите за це в майбутньому. Навіть якщо курс валюти зросте. 

А якщо ви опинилися у важкій фінансовій ситуації, то скористайтеся послугами ломбарду «Скарбниця». Наша команда завжди прийде на допомогу і надасть найкращі умови кредитування під заставу. Незалежно від курсу долара, інфляції та інших економічних труднощів.

Поширити: fbtwittertelegramviber
phone
З 8:00 до 21:00
Мінімальний термін кредитування: 63 дні (однак, позичальник має право на дострокове погашення кредиту в будь-який момент за умови сплати процентів за фактичний період користування кредитом, при цьому мінімальним строком користування є 1 (один) календарний). Максимальный термін кредитування не обмежений, у разі своєчасного подовження договору шляхом сплати відсотків за відповідний термін користування кредитом. Максимальна річна ставка при заставі золота: 438%, що становить 1,3% в день, приклад розрахунку: при сумі кредиту 1000 грн., плата за користування кредитом - 1,3% на день, що складає 13 грн., за період користування 63 календарні дні Позичальнику необхідно буде заплатити суму у розмірі 819 грн.
Послуги надаються в мережі ломбардів «Скарбниця ТМ» — всі юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, що надають ломбардні послуги з використанням знаків для товарів та послуг «Скарбниця ТМ». Політика конфіденційності.