Питання від угорської газети Karpati igas Szo

 Питання від угорської газети Karpati igas Szo

Вплив карантину на ломбарди

Відповідаємо на питання угорської газети Карпати Ігас Со про те як карантин вплинув на діяльність ломбардів.

1. Чи збільшився попит на ваші послуги? Якщо так, то на які?

На сьогодні ми не спостерігаємо аномального напливу клієнтів. Ломбарди, в основному здійснюють свою діяльність в звичайному режимі, звичайно, дотримуючись посилені санітарні вимоги МОЗ на час карантину, допускаючи не більше одного відвідувача на 10 квадратних метрів площі, з дотриманням 1,5 метрової відстані між відвідувачами.  Більш того, «живий» клієнтський потік на відділеннях зменшився за рахунок його напрямки в онлайн простір.

Також на всіх відділеннях ми дотримуємося підвищених заходів безпеки, кредитні експерти забезпечені індивідуальними засобами захисту (масками і рукавичками), а також антисептичними засобами.

2. З якими питаннями звертаються до вас найчастіше?

Найчастіше ми отримуємо наступні питання:

• Чому ломбарди продовжують працювати?

Згідно з постановою КМУ №211 від 02.04.2020 року діяльність ломбардів поряд з іншими фінансовими установами є законною. Тобто заборони на здійснення господарської діяльності - немає.

 • Чи нараховуються відсотки під час карантину?

Відповідно до змін в законі «Про споживче кредитування» позичальник звільняється від штрафів і пені (додаткові відсотки) на прострочений кредит.  Але клієнти не звільняються від зобов'язань, передбачених кредитним договором, а це значить, що від виплати відсотків і від погашення тіла кредиту клієнт не звільняється на час карантину.

 • Чи є якість пільги на оплату кредитної заборгованості в зв'язку з карантином, кредитні канікули?

Чинне законодавство не передбачає кредитні канікули, а позичальник не звільняється від зобов'язань за договором. Але ми готові піти на зустріч і розглянути індивідуальні кредитні умови, при відсутності можливості оплати відсотків.

3. Карантин розширив сферу вашої діяльності? Наприклад, впровадження онлайн послуг?

Карантинні обмеження стали додатковим стимулом для Клієнтів використовувати ті дистанційні сервіси, які були впроваджені в національній мережі ломбардів «Скарбниця» задовго до карантину.  Ломбарди усвідомлюють, що несуть певну соціальну навантаження, тому на час карантину рекомендують безготівкові розрахунки, щоб зменшити контакт з готівковими коштами та ряд дистанційних сервісів.  Отже, клієнти мають можливість керувати своїми кредитами, не виходячи з дому і дотримуючись вимог під час карантину.

Також, ми пропонуємо клієнтам індивідуальні умови погашення кредитів, розуміючи, наскільки важке фінансове становище у населення, а також знижки саме на дистанційне обслуговування з метою заохочення використання онлайн сервісів.  Таким чином, клієнт отримує лояльні умови кредитування, може отримувати гроші на карту, виробляти добір засобів по кредиту або погашати його, перебуваючи вдома.

Крім вищезгаданого, ломбарди, як і будь-які інші фінансові установи, на виконання закону «Про споживче кредитування» - не нараховують штрафні санкції та пеню за кредитними договорами на час карантину.

Картина основних предметів застави залишається такою ж, як і раніше, а саме 80% це золото (35% кільця, 25% ланцюжка, 25% браслети) 15% застав це техніка, з них: 40% - телефони, 20% - ноутбуки,  15% - планшети.  Примітно, що 85% клієнтів викуповують назад закладені речі, а за допомогою ломбардного кредиту швидко вирішують свої нагальні потреби.

4. У ломбардах "Скарбниця" виробляють дезінфекцію предметів при їх отриманні?

У кредитних експертів нашої мережі є чіткий алгоритм дій на час карантину при прийомі предметів застави.
Всі предмети застави проходять дезінфекцію, після попереднього узгодження з клієнтом, потім упаковуються і повинні маркуватися згідно з вимогами після чого переміщуються на зберігання у сховищі.

Повна версія матеріалу на мові оригіналу доступна на сайті kiszo.net за посиланням.

Поширити: fbtwittertelegramviber
hotline
Цілодобова гаряча лінія

Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні в межах України

Мінімальний термін кредитування при заставі золота: 63 дні (при цьому є дострокове погашення з 1-го дня з платою за фактичну кількість днів використання). Максимальний термін кредитування при заставі золота не обмежений, у разі своєчасного погашення та продовження договору (у випадку перезастави та укладання нового договору). Максимальна річна ставка при заставі золота: 438%, що становить 1,2% на день. Приклад розрахунку: при сумі кредиту 1000 грн, плата за користування кредитом 1,2% на день, що складає 12 грн. Клієнт має право продовжити термін кредиту, сплативши при цьому всю суму відсотків за фактичні дні користування кредитом. Для терміну в 63 дні клієнту необхідно буде заплатити за користування 756 грн. Додаткові відсотки, у разі своєчасного погашення та пролонгації, не стягуються. У розрахунок вартості послуги податки не включено. Послуги надаються в мережою ломбардів «Скарбниця ТМ» — всі юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, що надають ломбардні послуги з використанням знаків для товарів та послуг «Скарбниця ТМ».